دریافت(156-طراحی مستقیم بر اساس جابجایی سازه ­های دارای سیستم دوگانه بتنی نزدیك گسل)

مشخصات نویسندگان مقاله طراحی مستقیم بر اساس جابجایی سازه­های دارای سیستم دوگانه بتنی نزدیک گسل سید سعید میررضایی - دانشجوی مهندسی زلزله دانشکده مهندسی عمران دانشگاه تبریز، تبریز، ای عبدالرحیم جلالی - استادیار گروه سازه دانشکده مهندسی عمران دانشگا156-طراحی مستقیم بر اساس جابجایی سازه ­های دارای سیستم دوگانه بتنی نزدیك گسل||سی پی50120439|cpi1699565|
هم اکنون فایل با موضوع 156-طراحی مستقیم بر اساس جابجایی سازه ­های دارای سیستم دوگانه بتنی نزدیك گسل آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

مشخصات نویسندگان مقاله طراحی مستقیم بر اساس جابجایی سازه­های دارای سیستم دوگانه بتنی نزدیک گسل

سید سعید میررضایی - دانشجوی مهندسی زلزله دانشکده مهندسی عمران دانشگاه تبریز، تبریز، ای
عبدالرحیم جلالی - استادیار گروه سازه دانشکده مهندسی عمران دانشگاه تبریز، تبریز، ایران


چکیده مقاله:

روش طراحی مستقیم بر اساس جابجایی یکی از روشهای نوین طراحی سازهه ای دوگانه بتنی میباشد. در این روش برای دستیابی به پروفیل تغییر مکان سازه قبل از هرگونه تحلیلی، نسبت مقاومتی میان قاب و دیوار بطور اختیاری تخصیص داده میشود. بعد از بدست آمدن پروفیل تغییر مکان سازه دوگانه، سازه یک درجه آزاد معادل سیستم دوگانه با در نظر گرفتن مشخصات میرایی هر یک از اعضا بدست میآید. مرحله بعدی بدست آوردن پریود موثر و سختی سکانتی سازه میباشد و در انتها برش پایه بدست آمده و طراحی بوسیله این روش صورت میگیرد. در این تحقیق سازه های 4، 8، 12 و 16 طبقه بوسیله این روش طراحی شده است. در انتها برای ارزیابی قابلیت این روش از 7 شتاب نگاشت نزدیک گسل برای تحلیل تاریخچه زمانی غیر خطی سازه های فوق استفاده شده است. نتایج بدست آمده از این تحلیلها نشانگر قابلیت این روش برای سازههای نزدیک گسل میباشد.


کلیدواژه‌ها:

طراحی مستقیم بر اساس جابجایی - سازه­های دوگانه - شتاب نگاشتهای نزدیک گسل


نحوه استناد به مقاله:

در صورتی که می خواهید در اثر پژوهشی خود به این مقاله ارجاع دهید، به سادگی می توانید از عبارت زیر در بخش منابع و مراجع استفاده نمایید:


میررضایی, سید سعید و عبدالرحیم جلالی، ۱۳۸۸، طراحی مستقیم بر اساس جابجایی سازه­های دارای سیستم دوگانه بتنی نزدیک گسل، هشتمین کنگره بین المللی مهندسی عمران، شیراز، دانشگاه شیراز


در داخل متن نیز هر جا که به عبارت و یا دستاوردی از این مقاله اشاره شود پس از ذکر مطلب، در داخل پارانتز، مشخصات زیر نوشته می شود.
برای بار اول: (میررضایی, سید سعید و عبدالرحیم جلالی، ۱۳۸۸)
برای بار دوم به بعد: (میررضایی و جلالی، ۱۳۸۸)