دریافت(تحقیق در مورد قانون مالیاتهای مستقیم )

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات دسته بندی : وورد نوع فایل : .doc ( قابل ويرايش و آماده پرينت ) تعداد صفحه : 100 صفحه قسمتی از متن .doc : ‏قانون مالیاتهای مستقیم : ‏باب سوم - فصل دوم - مالیات بر در آمد کشاورزی‌ ‏ماده 81- درآمد حاصل از کلیه فعالیتهای تحقیق در مورد قانون مالیاتهای مستقیم ||سی پی1653496|cpi1699565|تحقیق در مورد قانون مالیاتهای مستقیم ,قانون مالیاتهای مستقیم,دانلود تحقیق در مورد قانون مالیاتهای مستقیم ,قانون,مالیاتهای,مستقیم
هم اکنون فایل با موضوع تحقیق در مورد قانون مالیاتهای مستقیم آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل : .doc ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 100 صفحه

قسمتی از متن .doc :

‏قانون مالیاتهای مستقیم :

‏باب سوم - فصل دوم - مالیات بر در آمد کشاورزی‌

‏ماده 81- درآمد حاصل از کلیه فعالیتهای کشاورزی، ‏دامپروری،دامداری، پرورش ماهی و زنبور عسل و پرورش طیور، صیادی و ماهیگیری، ‏نوغانداری، احیا مراتع و جنگلها، باغات اشجار از هر قبیل و نخیلات از پرداخت مالیات ‏معاف میباشد. دولت مکلف است مطالعات و بررسی های لازم را در زمینه کلیه فعالیتهای ‏کشاورزی و آن رشته از فعالیتهای مزبور که ادامه معافیت آنها ضرورت داشته باشد معمول ‏و لایحه مربوط را حداکثر تا آخر برنامه سوم توسعه اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی ‏جمهوری اسلامی ایران و به مجلس شورای اسلامی تقدیم نماید

‏باب سوم - فصل چهارم - مالیات بر در آمد مشاغل

‏ماده 93- درآمدی که شخص حقیقی از طریق اشتغال به مشاغل ‏یا به عناوین دیگر غیر از موارد مذکور در سایر فصلهای این قانون در ایران تحصیل کند ‏پس از کسر معافیتهای مقرر در این قانون مشمول مالیات بردرآمد مشاغل ‏میباشد.

‏تبصره- درآمد شرکتهای مدنی (اعم از اختیاری یا قهری) و ‏همچنین درآمدهای ناشی از فعالیتهای مضاربه در صورتی که عامل (مضارب) یا صاحب سرمایه ‏شخص حقیقی باشد تابع مقررات این فصل میباشد،

‏ماده 94- درآمد مشمول مالیات مودیان موضوع این فصل ‏عبارتست از کل فروش کالا و خدمات به اضافه سایر درآمدهای آنان که مشمول مالیات فصول ‏دیگر شناخته نشده پس از کسر هزینه ها و استهلاکات مربوط طبق مقررات فصل هزینه های ‏قابل قبول و استهلاکات .

‏ماده 95- صاحبان مشاغل موضوع این فصل مکلفند اسناد و ‏مدارک مثبته کافی برای تشخیص درآمد مشمول مالیات خود نگاهداری کنند. صاحبان مشاغل ‏از لحاظ تشخیص درآمد مشمول مالیات به گروه های زیر تقسیم می شوند:

‏الف - صاحبان مشاغلی که به موجب این قانون مکلف به ثبت ‏فعالیت های شغلی خود در دفاتر روزنامه و کل موضوع قانون تجارت هستند و باید دفاتر و ‏اسناد و مدارک مربوط را با رعایت اصول و موازین و استانداردهای پذیرفته شده ‏حسابداری نگاهداری کنند .

‏ب - صاحبان مشاغلی که بر حسب این قانون مکلف به ثبت ‏فعالیت های شغلی خود در دفاتر درآمد و هزینه می باشند. نمونه های دفاتر مذکور توسط ‏سازمان امور مالیاتی کشور تهیه می گردد و در دسترس قرار می گیرد.

‏ج - صاحبان مشاغلی که مشمول مقررات بندهای (الف) و (ب‏) ‏فوق نیستند مکلفند صورت خلاصه وضعیت درآمد و هزینه خود را طبق ضوابط و نمونه های ‏تعیین شده از طرف سازمان امور مالیاتی کشور نگاهداری کنند.

‏تبصره1- سازمان امور مالیاتی کشور در صورت تشخیص ضرورت ‏تا پایان دی ماه هر سال فهرست مشاغل افزوده شده به بندهای (الف) و (ب) ماده (96) و ‏مشمول از آغاز سال بعد را تهیه و از طریق تشکل های صنفی و درج آگهی در روزنامه رسمی ‏و یکی از روزنامه های کثیر الانتشار به مودیان اعلام می دارد.

‏تبصره2- آیین نامه مربوط به روش های نگهداری دفاتر و ‏اسناد و مدارک و نحوه ثبت وقایع مالی و چگونگی تنظیم صورت های مالی نهایی بر اساس ‏نوع فعالیت و همچنین رعایت اصول و موازین و استانداردهای پذیرفته شده حسابداری توسط ‏سازمان امور مالیاتی کشور با کسب نظر از جامعه حسابداران رسمی تهیه و به تصویب وزیر ‏امور اقتصادی و دارایی خواهد رسید.

‏ماده 96-‏الف - صاحبان مشاغل موضوع بند (الف ) ماده (95) این ‏قانون عبارتند از:

1 -‏دارندگان کارت بازرگانی و کلیه وارد کنندگان و ‏صادرکنندگان. 2 - صاحبان کارخانه ها و واحدهای تولیدی که برای آنها جواز تاسیس و ‏پروانه بهره برداری از وزارتخانه ذی ربط صادر شده یا می شود.

3 - ‏بهره برداران معادن .

4 - ‏صاحبان موسسات حسابرسی، حسابداری و دفترداری ، ‏خدمات مالی و ارائه دهندگان خدمات مدیریتی، مشاوره‌ای، انفورماتیک، رایانه‌ای اعم ‏از سخت افزار و نرم افزاری و طراحی سیستم.

5 - ‏صاحبان مراکز آموزشی و پرورشی، آموزشگاه های آزاد، ‏مدارس غیر انتفاعی، دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی.

6 - ‏صاحبان بیمارستان ها، زایشگاه ها، آسایشگاه ها، ‏درمانگاه ها و خانه های سالمندان .

7 - ‏صاحبان متل ها و هتل های سه ستاره و ‏بالاتر.

8 - ‏بنکداران ، عمده فروش ها، فروشگاه های بزرگ ، ‏واسطه های مالی ، نمایندگان توزیع کالاهای داخلی و وارداتی و صاحبان ‏انبارها.

9 - ‏نمایندگان موسسه های تجاری و صنعتی، اعم از داخلی ‏و خارجی.

10- ‏صاحبان موسسات حمل و نقل موتوری ، زمینی ، دریایی ‏و هوایی اعم از مسافری یا باربری .

11- ‏صاحبان موسسات مهندسی و مهندسی مشاور.

12- ‏صاحبان موسسات تبلیغاتی و بازاریابی.